Prof.Dr. Hüseyin Çiçek


Üye


1968 yılında Sakarya’nın Akyazı ilçesine bağlı Hasanbey köyünde beş çocuklu bir ailenin ikinci çocuğu olarak dünyaya geldi. 1979 yılında Konuralp İlkokulu’ndan, 1985 yılında ise Akyazı Lisesi’nden mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nü kazandı ve 1990 yılında bu bölümden derece ile mezun oldu. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak akademik hayatına başladı. Aynı bölümde 1993 yılında yüksek lisans ve 1998 yılında ise doktora eğitimini tamamladı. 1996-1997 yılları arasında Milli Savunma Bakanlığı Teknik Hizmetler Dairesi Başkanlığı Roket Mühimmat ve Silah Şubesinde asteğmen olarak askerlik görevini yaptı. 

1999-2000 yılları arasında Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent Doktor olarak çalıştı. 2000-2008 yılları arasında ROKETSAN AŞ’de, Proses Mühendisliği ve Üretim Mühendisliği görevlerini üstlenerek, Savunma Sanayiine yönelik fabrika kurulması, Mühimmat Sistem Entegrasyonu, Savunma ve Uzay Sektörüne Yönelik Alternatif Malzeme Geliştirilmesi, Süreç Yönetimi, Proje Hazırlanması ve Alınması ile İş Sağlığı ve Güvenliği alanlarında önemli çalışmalarda görev aldı.

2006 yılında Doçentlik unvanını kazanan ve 2008 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü’nde Doçent Doktor olarak çalışmaya devam eden Prof. Dr. Hüseyin ÇİÇEK, 2011 yılında Profesör unvanını aldı. ÇİÇEK, 2011-2012 yılları arasında Fen Fakültesi Kimya Bölümü Bölüm Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2014 yılından itibaren ise Fen Fakültesi Yönetim Kurulu Profesör Temsilciliği görevini yürütmektedir.

Prof. Dr. Hüseyin ÇİÇEK’in, Malzeme Bilimi, Polimer Bilim ve Teknolojisi ile Savunma Sanayiine yönelik akademik çalışmaları, öncelikli alanlarla ilgili tamamlamış olduğu ve üretime aktardığı projeleri ve 350 dolayında atıf almış SCI kapsamında yayınları bulunmaktadır.

Prof. Dr. Hüseyin ÇİÇEK, 14 Temmuz 2018 tarihinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörlüğüne atanmıştır. İyi derecede İngilizce, temel düzeyde Almanca bilmektedir. Kimya Yüksek Mühendisi Meryem ÇİÇEK ile evli olup, 2001 ve 2006 doğumlu iki kız çocuğu babasıdır.